Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Āboltiņa ekonomikas ministra atlasē saskata partijas sponsoru intereses
Publicēts 8. novembrī, 2017.
Bijusī partijas “Vienotība” līdere, līdzšinējā Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa pauž pārliecību, ka cīņā par ekonomikas ministra amatu savas intereses bīdījuši sponsori.

Intervijā laikrakstam “Diena” Āboltiņa skaidroja, ka tajā valdes daļā, kas balsoja par viņas izslēgšanu, ir dziļa pārliecība – kamēr Āboltiņa asociēsies ar partiju, vēlētāju uzticība partijai netiks atjaunota. Otrs faktors tika minēts jautājums par ekonomikas ministra amata virzīšanu.

“Šī valde jau bija apliecinājusi, ka nerespektē pat partijas vadītāju. Valdes sēdē pirms neilga laika Arvils Ašeradens informēja, ka atgriezīsies Saeimā vadīt frakciju un ka ir vienojies ar premjeru, ka tas notiks pēc budžeta pieņemšanas. To uzzinot, valde vispirms negribēja viņam to ļaut, tad nobalsoja, ka tas jādara tūlītēji, nevis pēc budžeta. Līdz ar to partijas vadītājs tika nostādīts visai muļķīgā situācijā, jo viņam kā komandā strādājošam ministram ir bijusi korekta vienošanās ar premjeru,” intervijā laikrakstam stāstīja politiķe.

Viņa pauda viedokli, ka cīņā par ekonomikas ministra amatu savas intereses bīdījuši partijas sponsori. Starp tiem ir partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars, kuram, kā pieļauj Āboltiņa, ir interese par to, lai būtu iespēja kaut kādā veidā piekļūt tuvāk Ekonomikas ministrijas resursiem.

Viņa klāstīja, ka Rīgas domes “Vienotības” frakcijas vadītāju un līderi Vilni Ķirsi virzījis Kampars, savukārt partijas nodaļās bija neizpratne, kāpēc vairums kampaņā pieejamo līdzekļu tiek atvēlēti tieši vienam cilvēkam.

“Būtu visai dīvaini, ja pēc ievēlēšanas viņš drīz vien no darba pašvaldībā ietu projām uz kādu citu vakanci. Bet izskanēja arī citu pretendentu uz ministra amatu uzvārdi un manā uztverē tas ir ļoti labi, ka partija spēj nosaukt vairākus, ko apspriest publiskajā telpā. Būtu vēl labāk, ja partija spētu noorganizēt, lai šiem cilvēkiem ir iespēja publiski pateikt, ko viņi redz šajā ministra amatā darāmu – es uzskatu, ka nominācija partijā uz ministra amatu jau pati par sevi ir atzinība. Un man nav pieņemams, ka kādu noraida, pat neuzklausot piedāvājumu, nevērtējot kompetenci, pieredzi – vien aizdomās, ka persona ir no “nepareizajiem” vai kādam vienkārši nepatīk,” norādīja Āboltiņa.

Līdz ar to viņa pieļāva, ka ministru amata pretendentu atlasē ir saskatāma kādu partijas sponsoru intereses. “Tie gan ir tikai mani pieņēmumi, kas balstās vērojumos par to, kas notiek. Pieļauju, ka ir kādi sponsori, kuriem ir konkrētas intereses,” norādīja bijusī “Vienotības” līdere.

Jau vēstīts, ka “Vienotības” jaunā valde par partijas iekšējās disciplīnas neievērošanu, apzinātu partijas valdes autoritātes graušanu un piedalīšanos aizkulišu sarunās ar mērķi diskreditēt ekonomikas ministra izraudzīšanās procesu, ir nolēmusi izslēgt no partijas Solvitu Āboltiņu un atsaukt viņu no partijas frakcijas vadītāja amata Saeimā.

Partijas valde uzskata, ka frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa apzināti pretnosatatījusi frakciju valdei, faktiski aicinot torpedēt labākā kandidāta virzīšanu ekonomikas ministra amatam. Valdes ieskatā frakcijas vadītāja ir atkārtoti veicinājusi domstarpības starp Saeimas deputātiem un partijas valdi, kas nav pieļaujami, īpaši situācijā, kad partijas saliedēts un koleģiāls darbs visās tās biedru pārstāvētajās institūcijās ir izšķirīgs partijas autoritātes atjaunošanai sabiedrībā.

Valde vienojusies ieteikt “Vienotības” frakcijas deputātiem apspriest partijas valdes locekļa un Saeimas deputāta Hosama Abu Meri virzīšanu par frakcijas vadītāju.

Foto: Saeimas kanceleja


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: