Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Āboltiņas izslēgšana no "Vienotības" notikusi pretēji statūtiem
Publicēts 9. novembrī, 2017.
Galvenais iemesls manis izslēgšanai no partijas ir “Vienotības” jaunās valdes iekšējais mazvērtības komplekss un izdomātais stāsts “kamēr partijā būs Āboltiņa, tikmēr partija neatgūs sabiedrības uzticību”, intervijā laikrakstam “Neatkarīga Rīta avīze” pauda Solvita Āboltiņa.

“Āboltiņas rēgs joprojām klīda pa Latviju, un no šī rēga vajadzēja atbrīvoties. Otrs iemesls, manuprāt, ir Vienotības ģenerālsekretāra Kampara milzīgā vēlme iegūt kontroli pār ekonomikas ministru Ašeradenu, izveidojot viņu par sev lojālu kompanjonu, lai apmelotu mani,” pauda Āboltiņa.

Viņa norāda, ka gluži kā padomju laikā – sanāca čekas dvoika vai troika, nošāva “vainīgo”, bet aizmirsa, ka jāpieņem lēmums.

“Tā ir jauna lappuse gan “Vienotības”, gan Latvijas politiskās demokrātijas vēsturē: pāris stundu laikā izslēgt cilvēku no partijas – par to, ka viņš paudis viedokli, kas jau iepriekš bija publiski zināms. “Vienotības” statūtos ir noteikts, ka uz sapulci, kurā tiks lemts par cilvēka izslēgšanu no partijas, šis cilvēks ir jāuzaicina,” pauda Āboltiņa, norādot, ka viņa tika uzaicināta uz valdes sēdi, kurā viņu lūdza sniegt paskaidrojumus par publiskajiem izteicieniem, bet šīs sēdes darba kārtībā nebija punkta par viņas izslēgšanu no partijas.

“Tas ir pieņemts pretēji statūtiem. Nerunāsim nemaz par pieklājības vai ētikas normām. Taču es neapstrīdu šo lēmumu. Tie, kuri par to nobalsoja, ieviešot partijā jaunus ētikas standartus, lai paši atbild savas sirdsapziņas un vēlētāju priekšā,” par lēmumu izslēgt viņu no partijas sacīja Āboltiņa.

Jau vēstīts, ka “Vienotības” jaunā valde par partijas iekšējās disciplīnas neievērošanu, apzinātu partijas valdes autoritātes graušanu un piedalīšanos aizkulišu sarunās ar mērķi diskreditēt ekonomikas ministra izraudzīšanās procesu, izslēdza no partijas Solvitu Āboltiņu un atsauca no partijas frakcijas vadītājas amata Saeimā.

Partijas valde uzskata, ka Solvita Āboltiņa apzināti pretnostatījusi frakciju valdei, faktiski aicinot torpedēt labākā kandidāta virzīšanu ekonomikas ministra amatam. Valdes ieskatā frakcijas vadītāja ir atkārtoti veicinājusi domstarpības starp Saeimas deputātiem un partijas valdi, kas nav pieļaujams, īpaši situācijā, kad partijas saliedēts un koleģiāls darbs visās tās biedru pārstāvētajās institūcijās ir izšķirīgs partijas autoritātes atjaunošanai sabiedrībā.

Valde vienojusies ieteikt “Vienotības” frakcijas deputātiem apspriest partijas valdes locekļa un Saeimas deputāta Hosama Abu Meri virzīšanu par frakcijas vadītāju.

Foto: Saeimas kanceleja


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: