Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Jūlijs, 2020
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Bijušais finanšu ministrs: valdība var krist politisko spēļu, nevis ekonomiskās situācijas dēļ
Publicēts 29. aprīlī, 2015.
Nākamajiem gadiem līdzekļu valdības budžetā būs mazāk nekā iepriekš lēsts, trešdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

"Latvijas ekonomikas izaugsme, tāpat kā Baltijas valstu izaugsme, šogad nebūs tāda, kāda tā bija gadu, divus, trīs atpakaļ - mēs neaugam par 4-5%, bet kaut kur par 2-3% un attiecīgi jāsaprot, ka arī budžeta ieņēmumi būs zemāki" intervijā sacīja Vilks, norādot, ka tuvāko trīs gadu laikā valsts budžetā nebūs tik daudz līdzekļu, ka iepriekš lēsts

Bijušais finanšu ministrs norādīja, ka politiķiem ir jābūt apdomīgākiem par sniegtajiem solījumiem.

"Ja Latvija vēlas noturēt fiskālo budžeta politiku un kredītreitingus tādā līmenī, kāds ir apsolīts partneriem, tad, iespējams, kādi nelieli samazinājumi, kādā no jomām arī varētu būt, bet skatīsimies, kā līdz vasarai virzās ekonomikas attīstība un kā pildās budžets," sacīja Vilks, pieļaujot, ka korekcijas ir iespējamas.

Savukārt runājot par to, vai ekonomikas dēļ varētu krist valdība, Vilks atbildēja, ka "valdība var krist politisko spēļu, nevis ekonomiskās situācijas dēļ".

Jau vēstīts, ka Vilks brīdinājis, ka sliktākais, kas var notikt, ir pārāk liels budžeta deficīts. Tas nozīmētu sabojātas attiecības ar Eiropu. Tam var sekot arī starptautisko kredītreitingu aģentūru rīcība, samazinot Latvijas līdz šim pozitīvo novērtējumu. Tas savukārt būtu signāls investoriem, ka Latvija vairs nav uzticams partneris.

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: