Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Februāris, 2020
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
"Brexit": EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes prioritātēm
Publicēts 16. janvārī, 2018.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Otrdien debatēs ar Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru EP deputāti brīdināja Apvienotās Karalistes (AK) valdību, ka pārejas perioda vienošanās nav pašsaprotama un netiks panākta automātiski. Viņi arī uzsvēra, ka vienošanās par AK izstāšanos būtu jāpanāk pēc iespējas ātrāk.

EP deputāti aicināja AK valdību skaidri definēt valsts un ES attiecību vēlamo modeli, izvairoties no diskusijām par, piemēram, pasu krāsu, ko valsts jau iepriekš varēja noteikt pati. Vairāki EP deputāti norādīja, ka jebkurš attiecību modelis būs sliktāka izvēle nekā dalība ES.

Citi EP deputāti uzsvēra, ka ES un AK gaida saspringtas sarunas, jo visas iesaistītās puses vēlas panākt iedzīvotājiem labāko risinājumu. EP Brexit sarunu koordinators Gijs Ferhoštads sacīja, ka nepieciešamas garantijas attiecībā uz ES pilsoņu dzīvesvietu reģistrācijas procesu AK. Viņš uzsvēra, ka AK piedāvātajiem noteikumiem par uzturēšanās statusu nevajadzētu stāties spēkā pirms pārejas perioda beigām.

EP deputāti arī atzinīgi novērtēja dalībvalstu līderu decembra tikšanās laikā spertos soļus ceļā uz aktīvāku sadarbību aizsardzības jomā, uzsvēra nepieciešamību veikt reformas eirozonā, kā arī aicināja īstenot vairāk pasākumu ES līmenī, lai mazinātu migrācijas radītos izaicinājumus un jauniešu bezdarbu.

Foto: Pixabay


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: