Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Brexit: Lielbritānija pieprasa pārejas periodu tirdzniecībā ar ES
Publicēts 22. augustā, 2017.
Turpinoties diskusijām par Lielbritānijas nākotni pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), briti paziņojuši, ka vēlas pārejas periodu tirdzniecībā ar ES pēc “Brexit”.

Lielbritānijas valdības izstrādātajās vadlīnijās sarunām par valsts izstāšanos no bloka iekļauta arī prasība par to, ka Lielbritānijai un ES būs tiesības tirgoties saskaņā ar patlaban spēkā esošajiem noteikumiem.

Kā skaidro Lielbritānijas “Brexit” ministrs Deivids Deiviss, Londonas priekšlikumi palīdzēs sniegt uzņēmumiem un patērētājiem drošību un pārliecību par Lielbritāniju kā ekonomikas lielvalsti.

Dokumentā oficiālā Londona arī uzsver, ka patlaban notiekošās “Brexit” sarunas ir nesaraujami saistītas ar savstarpējās tirdzniecības nosacījumiem nākotnē un abi jautājumi jāpaspriež vienlaicīgi.

Lai vai kā, šos priekšlikumus atturīgi vērtē ES amatpersonas, uzsverot, ka svarīgāk ir kliedēt šaubas Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu un ES dzīvojošo Lielbritānijas pilsoņu vidū un atrisināt Īrijas un Ziemeļīrijas robežproblēmu. Tāpat tiek uzsvērts, ka pirms turpmāko tirdzniecības attiecību apspriešanas jāpanāk finansiāla vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Jau vēstīts, ka jūnija vidū Beļģijas galvaspilsētā Briselē aizsāktas vēsturiskas sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Abas puses vienojušās par sarunu tālāko gaitu un prioritātēm.

Lielbritānija marta beigās iesniedza Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam premjerministres Terēzas Mejas parakstīto vēstuli par Lisabonas līguma 50.panta iedarbināšanu, oficiāli uzsākot izstāšanās procedūru no Eiropas Savienības. Tas aizsāks divu gadu garu “Brexit” procesu – līdz 2019. gada 29. martam jāpanāk vienošanās par pilnīgu izstāšanās pabeigšanu.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Kārtējā “Brexit” sarunu kārta sāksies nākamnedēļ.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: