Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Oktobris, 2021
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brexit: Meja nav devusi pārliecību, ka laiks pāriet uz tirdzniecības sarunām
Publicēts 20. oktobrī, 2017.
Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas piedāvājums Brexit" sarunās patlaban nav pietiekams, lai varētu pāriet pie tirdzniecības jautājumiem, pēc pirmās Eiropas savienības (ES) līderu samita dienas paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.

Pēc Merkeles sacītā, Meja ir izklāstījusi pārējiem bloka līderiem savus "Brexit" plānus. Neraugoties uz to, ka Meja apliecinājusi, ka "Brexit" sarunas virzās uz priekšu, tas neesot devis Merkelei pārliecību, ka ir laiks uzsākt tirdzniecības sarunas.

Vienlaikus Vācijas kanclere uzsvēra, ka ir panākts progress, "neraugoties uz britu preses ziņoto".

Turpinoties diskusijām par Lielbritānijas nākotni pēc izstāšanās no Eiropas Savienības, briti paziņojuši, ka vēlas pārejas periodu tirdzniecībā ar ES pēc “Brexit”.

Lielbritānijas valdības izstrādātajās vadlīnijās sarunām par valsts izstāšanos no bloka iekļauta arī prasība par to, ka Lielbritānijai un ES būs tiesības tirgoties saskaņā ar patlaban spēkā esošajiem noteikumiem.

Kā skaidro Lielbritānijas “Brexit” ministrs Deivids Deiviss, Londonas priekšlikumi palīdzēs sniegt uzņēmumiem un patērētājiem drošību un pārliecību par Lielbritāniju kā ekonomikas lielvalsti.

Dokumentā oficiālā Londona arī uzsver, ka patlaban notiekošās “Brexit” sarunas ir nesaraujami saistītas ar savstarpējās tirdzniecības nosacījumiem nākotnē un abi jautājumi jāpaspriež vienlaicīgi.

Lai vai kā, šos priekšlikumus atturīgi vērtē ES amatpersonas, uzsverot, ka svarīgāk ir kliedēt šaubas Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu un ES dzīvojošo Lielbritānijas pilsoņu vidū un atrisināt Īrijas un Ziemeļīrijas robežproblēmu. Tāpat tiek uzsvērts, ka pirms turpmāko tirdzniecības attiecību apspriešanas jāpanāk finansiāla vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Jau vēstīts, ka šajās dienās Briselē tiekas Eiropas valstu līderi. Kā galvenie samita jautājumi uzstādīti ”Brexit”, migrācija, Eiropas nākotnes attīstība, kā arī situācija Turcijā, Ziemeļkorejā un citur.

Foto:European People’s Party/https://www.flickr.com/photos/eppofficial//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: