Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Britu leiboristi: Lielbritānija jāpaliek Eiropas muitas savienībā arī pēc "Brexit"
Publicēts 26. februārī, 2018.
Lielbritānijas leiboristu partijas pārstāvji atkārtoti aicinājuši nodrošināt valsts dalību Eiropas Savienības (ES) muitas savienībā pēc “Brexit”. Pret šo ideju gan kategoriski iebilst premjerministre Terēza Mejas valdība.

Neskatoties uz to, ka britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši premjerministri Terēzu Meju nodrošināt, ka Apvienotā Karaliste paliek ES muitas savienībā, Meja skaidri likusi noprast, ka Lielbritānija atstās muitas savienību, dodot priekšroku ciešākai sadarbībai ar ASV, Ķīnu vai Austrāliju.

Ar to gan nav mierā leiboristu partijas pārstāvji. Tās “Brexit” ministrs Keirs Stārmers norādījis, ka palikšanā Eiropas muitu savienībā ir vienīgā iespēja nākotnē nodrošināt brīvo tirdzniecību. Viņš norādīja, ka lēmums par izstāšanos no bloka ietekmēs Lielbritāniju tuvākajās desmitgadēs un jādara viss iespējamais, lai neradītu zaudējumus valsts ekonomikai.

Par to iestājušies arī britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji, kuri aicinājuši saglabāt Lielbritānijas vietu Eiropas Savienības muitas savienībā pēc “Brexit”, norādot, ka dalība bloka muitas savienībā 40 gadu laikā devusi lielu pozitīvu ekonomisku efektu. Pretējā gadījumā daudzas firmas neatgriežami cietīs.

Tiek uzskatīts, ka leiboristu līdera paziņojums nopietni vājinās premjerministres Terēzas Mejas pozīcijas pirms pavasarī gaidāmā balsojuma parlamentā.

Jau vēstījām, ka Lielbritānijas uzņēmumi novērtē pašreizējās brīvās tirdzniecības priekšrocības un aicinājuši steidzami rīkot “Brexit” sarunas, lai sniegtu skaidrību uzņēmumiem, kuriem nelabvēlīga rezultāta ietvaros būtu jāmeklē alternatīvas, tai skaitā jāapsver darbavietu pārvietošana un investīciju ieguldīšana ārzonu uzņēmumos.

Lai gan „Brexit” tuvojas gala termiņam, uzņēmēji satraucas par lēno procesa virzību un to, ka diskusijas par to, kāda būs abu pušu nākotnes sadarbība, arvien nav sākušās.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: