Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Oktobris, 2021
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
EK par miljonu eiro veidos vienotu pārtikas standartu noteikšanas sistēmu
Publicēts 16. oktobrī, 2017.
Aktualizējoties diskusijai par preču kvalitātes atšķirībām Rietumeiropā un jaunajās Eiropas Savienības dalībvalstīs, pēc Eiropas Komisijas (EK) lūguma valstu pārtikas uzraudzības iestādes patlaban pārbauda dažādu zīmolu produktus.

Pārtikas produktu sastāva atbilstība analoģiskām citās valstīs tirgotām pārtikas precēm uzsākta, lai pārbaudītu Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera 13. septembrī sacīto, ka dažās Eiropas daļās cilvēkiem tiek pārdoti zemākas kvalitātes pārtikas produkti, nekā citās valstīs, lai gan iepakojums un zīmols ir identiski.

Vairākās Austrumeiropas valstīs – Slovēnijā, Bulgārijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā – atbildīgās institūcijas jau iepriekš veikuši pētījumus, kas apliecina, ka daudzos gadījumos starptautiski atpazīstamu zīmolu produktu kvalitāte tiešām ir zemāka nekā it kā identiskiem produktiem Rietumos.

Arī Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudīs 20 mūsu valstī tirgoto ārvalstīs ražoto pārtikas produktu sastāvu, lai noteiktu, vai šo produktu kvalitāte ir identiska Rietumeiropā tirgotajiem produktiem. Plānots salīdzināt aptuveni 20 Latvijas un Vācijas tirgum piedāvātos produktus, tai skaitā jogurtus, sierus, cepumus, šokolādi, bezalkoholiskos dzērienus un, iespējams, kafiju.

Produktu pārbaude Latvijā ilgs aptuveni mēnesi.

Rezultātus dažādās valstīs plānots salīdzināt, lai patērētāji netiktu maldināti.

Lai ilgtermiņā risinātu šo problēmu, EK paziņojusi, ka izveidos vienotu pārtikas dubulto standartu noteikšanas sistēmu dalībvalstīs.

Kā uzskata ES tieslietu un patērētāju aizsardzības komisāre Vera Jourova, piedāvāt divus dažādus produktus tāda paša zīmola iepakojumos ir maldinoši un netaisnīgi pret patērētājiem.

EK izdevusi vadlīnijas, pēc kurām dalībvalstīm ir vieglāk noteikt, vai kompānijas dažādās ES valstīs netirgo dažādas kvalitātes produktus.

“Komisijas uzdevums tagad ir kopīgas produktu testēšanas metodes izveide, jo mēs dzirdam sūdzības no tirgotājiem un ražotājiem, ka ir dažādas metodoloģijas produktu testēšanai dažādās dalībvalstīs un rezultāti nav pietiekami salīdzināmi,” paziņojusi Jourova.

Jaunas vienotas metodoloģijas izstrādē plānots ieguldīt ap vienu miljonu eiro.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: