Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Septembris, 2019
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
ES atstāj spēkā pret Krieviju noteiktās sankcijas
Publicēts 22. oktobrī, 2014.
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvji pēc tikšanās Luksemburgā vienojušies neatcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas, paziņojis Polijas ārlietu ministrs Gžegožs Shetina.


Kā norāda amatpersona, tika novērtēta politiskā un ekonomiskā situācija Ukrainā un galējo lēmumu par sankciju paturēšanu spēkā vienbalsīgi pieņēmuši visi ES dalībvalstu pārstāvji. Tā kā Ukrainas austrumos aizvien vērojami daudzi noslēgtā pamiera pārkāpumi un Ukrainas teritoriju nav pametuši Krievijas bruņotie grupējumi, tika pieņemts lēmums, kas paredz atstāt spēkā Krievijai noteiktās sankcijas, presei pavēstīja Shetina. 
Pēc Shetina domām Krievijai būtu jāpieliek lielākas reālās pūles, lai atrisinātu Ukrainas krīzi nevis tukši jārunā par iespējamajiem risinājumiem.
Bažas rada vienīgi Krievijas atbilde uz ES lēmumu. Viņaprāt, Krievija varētu pārtraukt gāzes piegādi šajā ziemā, tāpēc ES dalībvalstis jau apspriedušas iespējamos risinājumus šādas situācijas gadījumā.  
Kā jau ziņots, 12. septembrī spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».
Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”,  “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.
Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.
ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem - ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.
Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas. 

Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: