Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Decembris, 2020
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
ES plāno izvērtēt dalībvalstu uzņēmumu līgumus ar "Gazprom"
Publicēts 3. februārī, 2016.
Eiropas Savienība (ES) plāno pārbaudīt līgumus, kurus Krievijas enerģētikas gigants "Gazprom" slēdzis ar Eiropas uzņēmumiem, uz aizdomu pamata, ka uzņēmums uzspiedis valstīm negodīgas cenas, liecina vācu laikraksta "Frankfurter Allgemeine Zeitung" rīcībā esošā informācija.

Laikraksts ziņo, ka EK vēlas no dalībalvalstīm iegūt pilnīgu informāciju par līgumiem, kas slēgti ar "Gazprom". Tas attiecas uz līgumiem, kuru darbība ir ilgāka par gadu un kuri nodrošina vairāk nekā 40% no konkrētās dalībvalsts dabasgāzes patēriņa, kas nozīmē, ka izpētīts tiktu arī starp  Krieviju un Vāciju  izbūvētais gāzesvada paplašināšanas projekts "Nordstream 2".

Kā zināms, šī nav pirmā reize, ka EK pārmet "Gazprom" ES vienotā tirgus noteikumu pārkāpumus. Pērn aprīlī EK Krievijas lielākajam gāzes koncernam “Gazprom” izvirzīja vairākas apsūdzības saistībā ar konkurences noteikumu pārkāpšanu Austrumeiropas valstīs, tai skaitā Latvijā.

Toreiz izmeklēšana par “Gazprom” dominējušo stāvokli veikta Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā un Bulgārijā.

Krievijas gāzes koncernam ir individuāli līgumi ar visām šim valstīm, kas ļauj uzņēmuma iekasēt atšķirīgu cenu par gāzes piegādēm.

Komisija uzskatīja, ka “Gazprom” neatbilstoši ierobežojis pārrobežu gāzes plūsmas un piecās valstīs piemērojis negodīgu cenu politiku, kā arī uzstādījis neatbilstošas infrastruktūras prasības Bulgārijā un Polijā.

Tikmēr “Gazprom” EK iesniegtās sūdzības noraidīja, saucot tās par nepamatotām.

Foto: westfall/https://www.flickr.com/photos/imagesbywestfall//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: