Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Franču politiķe brīdina: Bez rēķina samaksāšanas Apvienotā Karaliste nevarēs pamest ES
Publicēts 19. janvārī, 2018.
Pieaugot satraukumam par Lielbritānijas aiziešanu no Eiropas Savienības (ES) arvien biežāk izskan runas arī par Apvienotās Karalistes aiziešanas "samaksu". Eiropas Parlamenta deputāte Silvija Goularda brīdinājusi, ka britu nodokļu maksātāji būs spiesti maksāt miljardus mārciņu, lai Lielbritānija varētu pamestu Eiropas Savienību.

 

Brisele varētu pārtraukt "šķiršanās procesu" ar Apvienoto Karalisti, ja vien Lielbritānija nesamaksās pietiekami lielu summu, lai nokārtotu valsts dalības maksu, tai skaitā Lielbritānijas neizmaksāto pensiju saistību daļu kopā ar maksājumiem, kas saistīti ar aizdevumu garantijām.

Kaut arī precīza "Brexit" summa joprojām nav paziņota, Eiropas Komisijas galvenais sarunu biedrs Mišels Barnjē paziņojis, ka Apvienotajai Karalistei par saistību pāraušanu var nākties maksāt 42 - 50 miljardus eiro.

Ceturtdien franču politiķe Silvija Goularda paziņojusi, ka pārējo 27 valstu atbildība ir nodrošināt, ka Lielbritānija samaksā iespaidīgo summu, brīdinot - Lielbritānijai nebūs atļauts pamest ES bez rēķina samaksāšanas.

"Mums jāsniedz mūsu piekrišana saskaņā ar līgumiem, un mēs nodrošināsim, lai valsts, kas pamet ES, maksā rēķinu," izteicās politiķe.

Tiek uzskatīts, ka Lielbritānijas aiziešanas likumprojekts ietver Apvienotās Karalistes pienākumu līdz 2020. gada beigām Briselei izmaksāt "šķiršanās" rēķinu.

"Lielbritānijai nevajadzētu panākt labāku piedāvājumu nekā dalībniekiem, kuri paliek - pretējā gadījumā tas nav pienācīgs sods," izteicās politiķe. "Ja jūs esat savienības biedrs, jums ir tiesības, jums ir pienākumi, ja neesat savienības biedrs, tad jums nav pienākumu un jums nav tiesību - tāpēc es ceru, ka mēs varam būt taisnīgi. "

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas parlaments trešdien apstiprinājis t.s. “Brexit” likumprojektu, kas paredz 1972.gadā pieņemtā likuma par iestāšanos Eiropas Savienības atcelšanu un ES tiesību normu pārnešanu uz Apvienotās Karalistes likumiem.

Šis likumprojekts ir kļuvis par galveno centrālo notikumu. Debatēm par likumprojektu parlamenta apakšpalātā tika atvēlētas 80 stundas, un deputāti iesniedza vairāk nekā 500 labojumus. Paredzams, ka likumprojekta izskatīšanu sāks 30.janvārī, arī tad varēs pieprasīt izdarīt tajā jaunus grozījumus.

Tā dēvētais “Brexit” likums ir tikai viens no vairākiem likumiem, kuru apstiprināšana jāpanāk valdībai līdz 2019.gada martam, kad paredzēta Lielbritānijas aiziešana no ES.

Foto: Shutterstock


Komentāri (1)
Jana: Cityfinances aizdevums biznesam
https://www.cityfinances.lv/apgrozamie-lidzekli/
19/01/2018 20:21
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: