Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2022
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Ja partijas nespēs vienoties, Vējonis ir gatavs uzņemties premjera amata kandidāta izvēli
Publicēts 22. decembrī, 2015.
Ja būs vairāki premjera amata kandidāti, tad manās rokās paliks izvēlēties no piedāvātajiem kandidātiem, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš norādīja, ka sarunās ar partijām ir izvirzījis vairākus noteikumus jaunās valdības vadītājam un koalīcijai, proti, ka jaunajam valdības vadītājam ir jābūt spēcīgam līderim, kurš ir gatavs veidot komandu. Tāpat viņš uzsvēra, ka jaunajam Ministru kabinetam jāsaņem pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts un jāspēj stiprināt sabiedrības uzticēšanos valsts varai kopumā, pieņemt pārdomātus un atbildīgus lēmumus, kā arī prast tos izskaidrot Latvijas tautai.

Viņš norādīja, ka partijām ir dots laiks līdz gada beigām, lai nāktu klajā ar koalīcijas modeli un iespējamo valdības vadītāju. Viņš atklāja, ja janvāra sākumā tiek plānots otrais sarunu raunds ar partijām par valdības veidošanu, noraidot iespēju, ka sarunas varētu ieilgt līdz februārim, kā prognozē vairāki politiķi.

"Domāju, ka valdības pašas saprot, ka valdību nepieciešams izveidot pēc iespējas ātrāk," norādīja Vējonis, vienlaikus atzīstot, ka pašās partijās nav vienota viedokļa par premjera amata kandidātu.

Savukārt, ja partijas nebūs spējušas vienoties par konkrētu jaunā koalīcijas modeli un valdības vadītāju, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir gatavs uzņemties premjera amata kandidāta izvēli.

"Ja būs vairāki premjera amata kandidāti, tad manās rokās paliks izvēlēties no piedāvātajiem kandidātiem," apstiprināja Vējonis, piebilstot, ka katru kandidātu aicinās uz pārrunām par darbiem un koalīcijas modeli, tādējādi noskaidrojot, vai konkrētam kandidātam ir pilnīgs koalīcijas atbalsts vai nē.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 10. decembrī, uzsāka sarunas ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jauna Ministru kabineta izveidošanu.
Lai Valsts prezidents nominētu Ministru prezidentu, šī amata kandidātam un viņa kabineta sastāvam jāgūst pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts. 

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: