Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Jansons: Prezidents ar "nepilsoņu bērnu likumu" spodrina savu tēlu
Publicēts 20. septembrī, 2017.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar "nepilsoņu bērnu likumu" spodrina savu tēlu, intervijā Latvijas Radio pauda Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons (Nacionālā apvienība).

Viņš norādīja, ka, lai arī Valsts prezidenta kanceleja norādījusi, ka Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa priekšlikuma iedzīvināšanai saistībā ar nepilsoņa statusa piešķiršanas pārtraukšanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem, Pilsonības likuma grozījumi nebūs nepieciešami, tomēr šādas pārliecības nav.

Šo jautājumu plānots vērtēt Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē trešdien, savukārt ceturtdien, 21. septembrī, tiks lemts par Valsts prezidenta priekšlikuma nodošanu vērtēšanai parlamenta komisijā.

Jansons atzina, ka šobrīd neviens pašlaik nevar pateikt, kāds būs balsojums Saeimā par šo jautājumu. Viņš gan uzstāja, ka Nacionālā apvienība nemaina savu nostāju – Pilsonības likums nav jāatver. Jansons gan ir pārliecināts, ka, neatverot likumu, Valsts prezidenta Vējoņa priekšlikums par nepilsoņa statusu nevar tikt īstenots.

Viņš arī pauda viedokli, ka prezidents ar "nepilsoņu bērnu likumu" "spodrina savu tēlu". "Šis ir dekoratīvs pasākums, ko šobrīd virza prezidents. Es to uzskatu par sava tēla spodrināšanu. Tas ir mans personiskais viedoklis."

Tāpat viņš uzskata, ka atverot likumu pirms vēlēšanām, sagaidāmi ļoti radikāli priekšlikumi, piemēram, par nepilsoņa statusa likvidēšanu, kas sabiedrībā varētu izraisīt ļoti lielu polarizāciju.

Kā ziņots, Vējonis iesniedzis Saeimai likumprojektu, kas paredz izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu Latvijā dzimušajiem bērniem. Tas darīts, neraugoties uz Nacionālās apvienības uzlikto veto šādai iecerei.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību. Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016. gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

Foto: Saeimas kanceleja


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: