Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Februāris, 2020
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
Krievija ar pilnīgu importa aizliegumu atbild uz ES dalībvalstu ekonomiskajām sankcijām
Publicēts 7. augustā, 2014.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins vakar parakstījis rīkojumu, kas paredz aizliegt vai ierobežot lauksaimniecības produkcijas importu no valstīm, kas vērsušās pret Putina vadīto valsti un noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Parakstītais rīkojums paredz pasākumu virkni, kas parūpētos par Krievijas preču tirgu saskaņotu apgādi, kā arī nodrošināt, ka lauksaimniecības produkcijas cenas nepieaugs.

Dekrētā teikts, ka rīkojums par lauksaimniecības produkcijas importa aizliegumu būs spēka vienu gadu, kas nozīmē to, ka Krievijas teritorijā netiks ievesti lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas veidi, kuru izcelsmes valsts noteikusi pastiprinātas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Vispirms tiekot sastādīts aizliegto produktu importa saraksts, kas pēc tā pabeigšanas tiks nodots apstiprināšanai valdībai, vakar informēja Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva birojs. Kā šodien norādījis Krievijas ekonomiskās attīstības ministra vietnieks Aleksejs Ļihačovs, saraksts jau esot gatavs un gaida apstiprinājumu no Krievijas valdības.

Krievija importē aptuveni trešo daļu no patērētas pārtikas, kur galveno importu veido bijušās komunistiskajām valstis, liecina Krievijas oficiālie statistikas dati.

Lai atriebtos par Rietumvalstu ieviestajām sankcijām Krievija jau noteikusi importa aizliegumu lauksaimniecības produktiem no Eiropas valstīm. Tāpat Krievija izteikusi draudus, ka tiks slēgti ES lidsabiedrību pārlidojumi par Krieviju.

Kā norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, pagaidām ministrijas rīcībā neesot informācija par vietējām produkcijām, kurām Krievija iecerējusi ieviest sankcijas, piebilstot, ka Latvija ar ES partneriem strādās kopīgi, lai apsekotu konkrētos zaudējumus.

Jau ziņojām, ka Eiropas Savienība (ES), ASV, Japāna, Šveice un citas valstis ir noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, lai sodītu valsts agresiju Ukrainā.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: