Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Latvijā pārbaudīs 20 pārtikas produktu atbilstību Rietumeiropā tirgotajiem
Publicēts 22. septembrī, 2017.
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudīs 20 Latvijā tirgoto ārvalstīs ražoto pārtikas produktu sastāvu, lai noteiktu, vai šo produktu kvalitāte ir identiska Rietumeiropā tirgotajiem produktiem.

Kā intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atklāja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), PVD vadība nolēmusi paņemt 20 paraugus, kuri, ir aizdomīgi - par kuriem cilvēki visvairāk runā.

Pārtikas produktu sastāva atbilstība analoģiskām citās valstīs tirgotām pārtikas precēm nepieciešama, lai pārbaudītu Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera 13. septembrī sacīto, ka dažās Eiropas daļās cilvēkiem tiek pārdoti zemākas kvalitātes pārtikas produkti, nekā citās valstīs, lai gan iepakojums un zīmols ir identiski.

"Mēs dzeram koka kolu atšķirīgu kā Austrijā un Vācijā," piebilda ministrs, norādot, ka pirmā par šo problēmu sākusi runāt Bulgārija.

Viņš gan norādīja, ka tas ir samērā dārgs process., tāpēc Latvija pagaidām pārbaudīs pirmos 20 produktus: "Viens ir salīdzināt etiķetes un paskatīties, vai tur jau nav uzrakstīts, ka sastāvs ir atšķirīgs. Tad tā būs viena saruna, bet cita saruna būs tad, ja uzraksti tam, ko esmu nopircis veikalā Vācijā un veikalā Latvijā, būs pilnīgi vienādi, bet laboratoriskie rezultāti uzrādīs, ka tas nav viens un tas pats," sacīja Dūklavs.

“Nav pieņemami, ja viena zīmola produkti dažādās Eiropas Savienības valstīs tiek tirgoti atšķirīgā kvalitātē. Ja Eiropas Komisijas prezidenta teiktais par zemākas kvalitātes pārtikas pārdošanu atsevišķās Eiropas Savienības valstīs, tajā skaitā arī Latvijā, atbilst patiesībai, tad es rosināšu izmaiņas Eiropas Savienības normatīvajos dokumentos, kas aizliegtu pārtikas ražošanas uzņēmumiem ražot viena zīmola pārtikas produktus ar atšķirīgu sastāvu. Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības zināt, kuri ārvalstu pārtikas ražošanas uzņēmumi piekopj negodīgu komercpraksi,” iepriekš pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: