Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Latvijas amatpersonas vienisprātis par jaunu sankciju piemērošanu Krievijai
Publicēts 27. janvārī, 2015.
Jaunu sankciju piemērošana Krievijai ir obligāta, tā šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina ministru prezidente Laimdota Straujuma

Straujuma pastāstīja, ka pēc Latvijas priekšlikuma ceturtdien, 29. janvārī, uz ārkārtas sanāksmi tiek sasaukti visi Eiropas ārlietu ministri, kurā arī tiks spriests par to, kāda veida sankcijas būtu jāievieš. Ministre gan ir pārliecināta, ka jaunu sankciju piemērošana Krievijai ir obligāta.

Straujuma norādīja, ka lai arī tiktu piemērotas jaunas sankcijas, tas nav pats galvenais- svarīgāk Krievijai ir beigt savu uzbrukumu Ukrainā, lai Ukrainas iedzīvotāji beidzot varētu atgūties ekonomiskajā jomā.

Ministru prezidente atzīmēja, ka piemērojot jaunas ekonomiskās sankcijas, ar Krieviju nedrīkst pārtraukt sarunas, jo agri vai vēlu risinājums tik un tā būs jāmeklē, jo sarežģījumi rodas tad, kad konflikts tiek iesaldēts.

Neskatoties uz priekšlikumiem un politiku, Straujuma atzina, ka jaunas sankcijas nevēlas neviens, jo tās ietekmē arī Latviju un rada saspīlējumu pasaulē, taču Krievija ir pārkāpusi parakstīto Minskas vienošanos, tātad arī apzinājusies situāciju, kas var rasties, ja šī vienošanās netiks ievērota.

“Ukrainā notiek karš- mēs nevaram skatīties un neko nedarīt, tādēļ ir jāparāda Latvijas attieksme,” sacīja Straujuma.

Straujumas viedoklim pievienojās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kas LNT raidījumā “900 sekundes” apstiprināja, ka vienīgais veids, kā censties Krieviju apstādināt, ir diplomātiskie veidi jeb sankcijas, jo notikumi Mariupolē vairs atkārtoties nedrīkst.

Prezidents norādīja, ka Latvijai kā prezidējošai valstij ir liela atbildība panākt visu 28 valstu kopīgu lēmumu šajā jautājumā.

Bērziņš gan atzīmēja, ka jaunajām sankcijām būtu jābūt daudz mērķētākām kā līdz šim, lai pamatā ciestu terora notikumu organizētāji un vadītāji, nevis parastie Krievijas iedzīvotāji.

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: