Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2022
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Matīss: Nevar tikt pieļauta situācija, kad uz ceļiem iet bojā cilvēki
Publicēts 14. janvārī, 2015.
Pēdējās dienas situācija uz Latvijas ceļiem ir kritiska, šajā gadā upuru skaits uz ceļiem pieaudzis jau līdz 16 cilvēkiem. Sabiedrība asu kritiku veltījusi ne tikai Latvijas autoceļu uzturētājiem, bet arī valdībai, norādot, ka katastrofālā situācija uz ceļiem nav normāla.

Lai mainītu situāciju uz Latvijas ceļiem nepieciešams uzlabot iekšējās procedūras, uzraudzību un sekošana līdzi ceļu stāvoklim, tā šorīt intervijā "Rīta Panorāma" teica satiksmes ministrs Arnijs Matīss.

Matīss izteica nožēlu par izveidojošos situāciju uz Latvijas ceļiem, norādot, ka pašreizējā situācija nav vērtējama kā normāla, taču noliedza, ka vaina būtu normatīvajos aktos, kas paredz apstrādāt ceļu noteiktas stundas dienā.

"Izmaiņas nepieciešamas nevis normatīvos aktos, bet iekšējos procesos", atzina Matīss, norādot, ka daudz lielāka uzmanība jāpievērš ir iekšējās procedūras un uzraudzības procesam.

Komentējot Latvijas autoceļu uzturētāju darbu, Matīss atzina, ka ceļu uzturētājiem būs jāiespringst un ceļiem jābūt izbraucamiem visu cauri diennakti. "Nevar tikt pieļauta situācija, kad uz ceļiem iet bojā cilvēki, " norādīja ministrs.

Komentējot finansiālo situāciju, Matīss atzina, ka rit pirmās gada dienas un finansējums ir pietiekams, taču, ja radīsies situācija, kurā līdzekļu trūks, noteikti nāksies vērsties pie valdības.

Tikmēr "Latvijas Autoceļu uzturētāja" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs atbildu par notiekošo uz ceļiem noveļ uz avārijā iesaistītajiem autovadītāju transporta līdzekļiem, norādot, ka uzņēmums atbild par ceļu stāvokli, taču autovadītājiem pašiem ir jārēķinās ar ziemu un tās radītājiem dabas apstākļiem.

No uzņēmuma puses viss esot kārtībā un prasītais tiekot izpildīts, vakar intervijā norādīja Kononovs.

Kamēr Kononovs uzņēmuma vainu nesaredz, sabiedrība pieprasa saukt pie atbildības vainīgos, norādot, ka ja reiz "Latvijas Autoceļu uzturētājs" ir uzņēmies atbildību par ceļu stāvokli, tad darbs ir arī jāpaveic un atrunas šajā gadījumā, kad uz apdraudētas ir cilvēku dzīvības, nav iespējamas.

 


Komentāri (1)
Juris: Latvijā ir daudzas nepieļaujamas situācijas, kuras tomēr tiek pieļautas!
14/01/2015 12:30
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: