Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Jūnijs, 2018
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mediķi nevēlas kļūt par nodokļu inspektoriem
Publicēts 14. augustā, 2017.
Veselības ministrijas (VM) piedāvātā Veselības apdrošināšanas sistēma darbu sāks no nākamā gada sākumā, kas sakrīt ar laiku, kad ģimenes ārstiem jāsāk obligāti lietot “e-veselību”. Tā paredz nodokļu maksātāju nošķiršanu no nemaksātājiem.

Paredzams, ka “E-veselībā” būs sensitīvas ziņas par pacientiem, tostarp informācija par viņa veiktajām sociālajām iemaksām. Tas nozīmē, ka, gadījumā, ja ģimenes dakteris izmeklē pacientu un izrādīsies, ka viņš neveic sociālās iemaksas, ārstam būs jāpaskaidro, kāpēc viņš nevar saņemt valsts apmaksātus plānveida pakalpojumus.

Dakteri ar jaunajiem pienākumiem nav mierā un uzsver, ka ar pacientu var veidoties konfliktsituācijas. Ģimenes ārsti veselības apdrošināšanas sistēmā nevēlas kļūt par nodokļu inspektoriem.

Kā telekanālam LNT uzsver Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, šāda veida pārbaude nav ģimenes ārstu uzdevums. “Mans uzdevums kā ārstam ir palīdzēt šiem te pacientiem jebkurā gadījumā, ja viņš vēršas pie manis ar savām veselības problēmām,” uzsver Veide.

Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja piebilst, ka dalīt pacientus nodokļu maksātājos un nemaksātājos ir nepareizs piegājiens, un tas radīšot papildu izmaksas nākotnē.

Veselības ministrijā gan nepiekrīt, ka ģimenes ārsti veselības apdrošināšanas sistēmā kļūtu par tādiem kā nodokļu inspektoriem. Ministre gan atzīst, ka papildu informācija dakteriem saviem pacientiem būs jāsniedz.

“Viņš var izrakstīt nosūtījumu skaidri pasakot, ka tas būs maksas pakalpojums,” norāda Čakša.

Pēc ministres sacītā, pakalpojumu grozs būtu sadalīts sociālā nodokļa nemaksātājiem un maksātājiem. Minimālajā grozā tiktu iekļauta neatliekamā palīdzība, ģimenes ārsta pakalpojumi, aprūpe grūtniecēm, un apkārtējos apdraudošo slimību diagnosticēšana un ārstēšana. Savukārt pilnais pakalpojumu grozs, plānveida palīdzība, būtu pieejama visiem nodokļu maksātājiem.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri (1)
Par veselību: Ārsti var prasīt jautājumus un cilvēki var atbildēt, ko vēlas. ārsti nepārbaudīs datus.
15/08/2017 11:06
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: