Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Meja informēs par "Brexit" ekonomisko ietekmi vēl pirms galīgā balsojuma
Publicēts 31. janvārī, 2018.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja apsolījusi, ka valdības deputāti būs pilnībā informēti par t.s. "Brexit" ekonomisko ietekmi uz Apvienoto Karalisti vēl pirms galīgā balsojuma par Eiropas Savienības "šķiršanās" līgumu. Šādu solījumu Meja devusi deputātiem pirms sava brauciena uz Ķīnu, kur tiks apspriestas turpmākās tirdzniecības attiecības ar Āzijas lielvalsti.

Pēc tam, kad nopludināts slepens “Brexit” dokuments, kas rāda, ka, ja pat tad, ja Apvienotā Karaliste spēs vienoties par visaptverošu brīvās tirdzniecības nolīgumu, to ekonomikas aptuvenais pieaugums varētu būt par 5% mazāks nākamo piecpadsmit gadu laikā, premjerministre solījusi, ka valdība publicēs piemērotu analīzi tad, kad būs pienācis īstais laiks.

Meja norādījusi, ka deputāti būšot informēti par "Brexit" ekonomisko ietekmi pirms izšķirošā balsojuma par t.s. ES "šķiršanās" līgumu. "Kad pienāks laiks parlamentam balsot par galīgo vienošanos, mēs nodrošināsim, ka tam ir pienācīga analīze," uzsvēra britu premjere.

Jautāta par saviem secinājumiem, Meja norādīja, ka būtu nepareizi tos raksturot kā "Brexit" ietekmes novērtējumu. Pēc viņas sacītā, tiekot veikta plaša pastāvīgā analīze.

"Tas ir ļoti provizorisks. Tas, kas līdz šim tika novērots, ir ļoti provizoriskas analīzes selektīva interpretācija, kuru ministri nav parakstījuši, nav apstiprinājuši, un kuros faktiski pat nav aplūkoti šāda veida darījumi, kurus mēs vēlamies noslēgt ar ES," sacījusi Meja.

Viņa uzsvēra, ka nebūtu pareizi publicēt šo analīzi pirms tā ir pabeigta, jo tā varētu ietekmēt "Brexit" sarunu nostāju.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas premjeministre Terēza Meja saskaras ar jaunu spiedienu pēc tam, kad noplūdināta t.s. “Brexit” analīze, kas secina, ka Apvienotas Karalistes nākotne būs sliktāka nekā līdz šim, neatkarīgi no tā, kāds būs nākotnes darījums ar Eiropas Savienību.

Eksperti no “Brexit” Eiropas pētniecības grupas šādus secinājumus nosaukuši par “ļoti spekulatīviem”. Tikmēr Apvienotās Karalistes opozīcijas deputāti aicinājuši uz atklātību.

Atgādinām, ka pērn, jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommonsKomentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: