Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Aprīlis, 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Migrantu krīze atsvešina ES līderus, uzskata Zīle
Publicēts 4. decembrī, 2015.
Migrantu krīze arvien vairāk atsvešina Eiropas Savienības (ES) valstu līderus, tā šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Vaicāts, cik pamatoti ir Ungārijas premjera Viktora Orbana apgalvojumi, ka ES līgumā ar Turciju ir piekritusi uzņemt vairākus simtus tūkstošu bēgļu, kas patlaban atrodas Turcijā izvietotās bēgļu nometnēs, Zīle atbildēja apstiprinoši, norādot, plāns paredz pārvietot Turcijā izvietotos bēgļus uz ES valstīm.

Viņš apstiprināja, ka Eiropas Savienība uzņems vēl aptuveni 450 000 jaunu bēgļu, kas šobrīd atrodas Turcijā esošajās nometnēs. Vienlaikus Zīle atteicās prognozēt, cik lielu skaitu patvērumu meklētāju nāksies uzņemt Latvijai.

Tajā pašā laikā Zīle uzsvēra, ka migrantu krīze ir kalpojusi par iemeslu tam, lai ES atsvešinātos, to pierāda ES valstu līderu retorika, kas ir pretrunīga un liecina, ka vadītāji ir apmulsuši un bēgļu jautājums nav politiski viegli.

"Ir sanaidojušies valdību vadītāji, ir vairākas valstis, kas jūtas apvainotas šajā krīzes situācijā. Patīk vai nepatīk, pamatā jau Eiropas valstu vadītāji domā par savu iekšpolitisko elektrorātu," sacīja Zīle, piebilstot, ka iespējams, ir apdraudēta ES attīstība.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības valstu līderi samitā Briselē vienojušies ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdogansparu par rīcības plānu cīņā ar pārmērīgo bēgļu plūsmu Turcijā.

Viņi nonākuši pie lēmuma piešķirt trīs miljardu eiro lielu finansiālu atbalstu no Briseles bēgļu centru izveidei un citām aktivitātēm migrantu plūsmas ierobežošanai. Tika spriests arī par robežkontroles kordinēšanu un Turcijas pilsoņu vīzu atvieglojumu paātrinātu ieviešanu.

Turcija šobrīd uzņem aptuveni divus miljonus bēgļu, kas lielākoties bēg no kara, kas norisinās kaimiņvalstī Sīrijā. ES valstu vadītāji vēlas panākt ciešāku sadarbību ar Turciju, parakstot kopīgu rīcības plānu, kas ietver sevī lielāku finansiālo atbalstu Turcijai, kā arī nelegālas cilvēku plūsmas efektīvāku apkarošanu. ES vēlas panākt, lai, apmaiņā pret šo palīdzību, Turcija iesaistītos migrantu plūsmas apkarošanā un uzbūvētu vairākus bēgļu uzņemšanas centrus.

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: