Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Nākamgad samazināsies elektrības cenas
Publicēts 28. septembrī, 2017.
Nākamgad elektrības rēķinos obligātajai iepirkumu komponentei būs divas daļas – mainīgā un fiksētā, kas nozīmē, ka lielākajai daļai mājsaimniecību nākamgad varētu samazināties obligātās iepirkumu komponentes apmērs elektrības rēķinos.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome apstiprinājusi jaunu Obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu aprēķināšanas metodiku. Tā paredz jaunu kārtību, kādā elektroenerģijas lietotājiem no 2018. gada 1. janvāra veidosies maksājums par obligātā iepirkuma komponentēm (OIK).

OIK maksājumu turpmāk veidos mainīgā daļa proporcionāli patērētajai elektroenerģijai un fiksētā daļa (jaudas komponente), kas būs atkarīga no izmantotā sistēmas pakalpojuma veida.

Turpmāk lietotāju maksājumi par OIK veidosies pēc līdzīga principa kā maksājumi par sadales sistēmas pakalpojumiem - fiksētā daļa (jaudas komponente), kas būs atkarīga no izmantotā sistēmas pakalpojuma veida un mainīgā daļa proporcionāli patērētajai elektroenerģijai. OIK maksājumi būs atkarīgi ne tikai no patēriņa apjoma, bet arī no izvēlētā pieslēguma veida un pieslēguma izmantošanas efektivitātes.

Kā intervijā LNT atklāj sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvis Jānis Miķelsons, atkarībā no fāžu skaita ikmēneša maksa būs no viena līdz četriem eiro. Bet mainīgā daļa varētu sasniegt 14,4 eiro par megavatstundu, un atkarībā no patēriņa vienai mājsaimniecībai nozīmē ieguvumu 23 santīmu līdz pat 2,69 eiro apmērā.

Šie gan esot provizoriskie aprēķini un precīzākas summas būs zināmi pēc 20. oktobra.

Atgādinām, ka grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā nosaka jaunu kārtību, kādā publiskajam tirgotājam tiks segtas kompensējamās izmaksas, kas rodas iepērkot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros un veicot jaudas maksājumus koģenerācijas elektrostacijām. Atbilstoši likumam publiskais tirgotājs iepērk elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros no elektroenerģijas ražotājiem, maksā garantēto maksu par elektrostacijās uzstādīto elektrisko jaudu, sedz balansēšanas izmaksas, kā arī administratīvās izmaksas.

Līdz 2017.gada 31.decembrim minētās publiskā tirgotāja izmaksas sedz visi elektroenerģijas galalietotāji proporcionāli savam elektroenerģijas patēriņam.

Foto:Free-Photos/https://pixabay.com/en/users/Free-Photos-242387/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: