Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Premjers: Budžetu prioritātes nedrīkst ciest, jo kāds deputāts nedabū “kvotas”
Publicēts 20. septembrī, 2016.
Tuvojoties nākamā gada valsts budžeta veidošanai, nedrīkst pieļaut situāciju, ka balsojums par budžeta prioritāšu apstiprināšanu tiktu apdraudēts, jo kādi deputāti būtu apvainojušies par kvotu nedabūšanu, sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Kučinskis uzsvēra, ka viņa kā valdības vadītāja prioritāte ir, lai parlaments apstiprina nākamā gada budžetu. “Negribētu, lai prioritātes tiek sagrautas tikai tāpēc, ka kāds apvainojas un nedabū “kvotas”,” pauda premjers.

Viņš stāstīja, ka ir dzirdējis apņemšanos no Saeimas deputātiem, ka bezatbildīgas rīcības šīs naudas sadalē nebūs. Atsevišķās frakcijas esot arī spriests par iespēju no šīm kvotām atteikties, tomēr Kučinskis pauda, ka valdība to neinicēs, taču varētu noteikt kādas stingrākas prasības kvotu piešķiršanai un ar to tuvākajā laikā iepazīstināt deputātus.

Vienlaikus premjers uzsvēra, ka ar šo naudu tiek atbalstītas arī labas lietas – nevalstiskās organizācijas u.c.

Jau vēstījām, ka arī nākamā gada budžetā tiks paredzētas tā dēvētās deputātu kvotas, un tām iecerēts atvēlēt 2,8 miljonus eiro.

Līdzīgi kā sabiedrībā, arī politiķu domas deputātu kvotu jautājumos atšķiras. Kamēr vieni pauž viedokli, ka ar deputātu kvotu palīdzību ir sniegta iespēja atbalstīt vērtīgus projektus, piemēram, rotaļu un atpūtas laukumu remontu tuvējās pašvaldībās, teātra durvju nomaiņu, laivu un trenažieru iegādi sporta skolā, baznīcu altāra remontu u.c., otri uzsver, ka deputātu kvotas vajadzētu likvidēt.

Tikmēr TNS veiktā aptauja liecina, ka tikai 16% Latvijas iedzīvotāju atbalsta šādu deputātu kvotu piešķiršanu. Absolūtais vairākums jeb 78% ir pret to, bet 6% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Foto: Valsts kanceleja


Komentāri (1)
ecredits: Kučinskis var teikt, ko grib, bet paša partija jau arī ieviesa kvotu sadales principu. Tagad visi deputāti grib savu daļu, lai nav jāņem aizdevums - http://www.credits.lv
22/09/2016 08:12
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: