Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Uzņēmēji: Pārmērīgs minimālās algas lēciens novedīs pie uzņēmumu likvidācijas
Publicēts 5. jūlijā, 2017.
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina politiķus būt apdomīgiem un minimālo algu celt pakāpeniski nevis uzreiz viena gada laikā par 50 eiro, jo tas var būt liktenīgi pietiekoši daudziem uzņēmumiem reģionos, kur var sākties darbinieku atlaišana, tādējādi iedzīvotājiem pilnībā zaudējot ikmēneša ieņēmumus.

Daudzi uzņēmumi, īpaši reģionos nespēs nodrošināt pusgada laikā tik strauju produktivitātes kāpumu, lai izturētu minimālās algas radīto izmaksu palielinājumu. Paņemsim par piemēru kādu reālu uzņēmumu, kas pašreiz strādā ar minimālu rentabilitāti, bet spēj reģionā nodarbināt 250 darbiniekus. Rezultātā minimālās algas palielinājums 50 eiro vienam darbiniekam darba devēja, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu pieaugums gadā izmaksās aptuveni 184 tūkstošus eiro papildu.

“Var saprast darbiniekus, kuri noteikti priecātos par algas pieaugumu, bet diemžēl lielā daļā gadījumu, kā var redzēt no iepriekš minētā piemēra, cilvēks vienkārši var palikt bez darba un algas vispār, jo uzņēmējam nāksies vai nu samazināt strādājošo skaitu vai pieņemt pavisam galēju lēmumu – pārtraukt strādāt,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, “minimālās algas lēzenāks kāpums ir viens no jautājumiem, kas saglabāts atklāts sarunās ar premjeru. Varbūt kad sāksies kolektīvās atlaišanas, politiķi sāks iedziļināties un sapratīs, cik šāda viņu iegriba izmaksā uzņēmējiem un galu galā arī pašiem iedzīvotājiem?”

LTRK norāda, ka, lai rūpētos par mazāk turīgajiem cilvēkiem, būtiski izvēlēties pavisam citu ceļu – straujāku neapliekamā minimuma celšanu, pielīdzinot to citām Eiropas Savienības valstīm, jo Latvijā tas vēl arvien ir ļoti mazs.

Jau vēstīts, ka otrdien koalīcijas partneru vidū panākta vienošanās, ka minimālā alga jau nākamgad tiks celta līdz 430 eiro, nevis pakāpeniski.

Foto: Digitalwunder/https://pixabay.com/en/users/Digitalwunder-5746148/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: