Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Oktobris, 2020
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Vilks: Latvijas ekonomika attīstīties salīdzinoši lēni un nervozi
Publicēts 10. martā, 2015.
Nākamā gada ekonomikas attīstība būs lēna un jebkādas politiskās ambīcijas, kad jaunais Saeimas sasaukums var ieskrieties, jāatmet malā, LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

"Nākamā gada valsts budžeta sarunas būs smagas, kas nozīmē, ka būs jāatmet dažādi attīstības plāni, ja vēlamies ievērot fiskālo disciplīnu un budžeta deficīta rāmjus," sacīja Vilks, norādot, ka pie Krievijas agonijas turpmāko divus gadus Latvijas ekonomika attīstīties salīdzinoši lēni un nervozi.

"Biznesā uzņēmēji baidīsies investēt, savukārt patērētāji baidīsies patērēt vairāk nekā citus gadus," sacīja bijušais finanšu ministrs, prognozējot, ka šogad iekšzemes kopprodukts (IKP) nepieaugs straujāk par 2%.

Savukārt runājot par valdības plāniem stiprināt Latvijas militāro drošību, Vilks norādīja, ka aizsardzība ir Latvijai ir ļoti svarīga un maksimāli jāintegrējas visās iespējamās institūcijā Eiropas Savienībā, atzinīgi novērtējot Latvijā ieviesto eiro, kas kalpo kā zināms drošības garants:"Valdībai ir jādomā par Latvijas aizsardzību, jo tas ir vairāku gadu drauds. Mums daudz naudas aizies šajā jomā, jo miera laikos mēs ieguldītu citur,"  sacīja Vilks.

Ministrs norādīja, ka tādēļ, iespējams, valdībai būs jāatsakās no nodokļu mazināšanas plāniem, neizslēdzot iespēju, ka nodokļi varētu tikt paaugstināti.

Jau vēstīts, ka lai gan sākotnēji Latvijas ekonomikai tika paredzēta izaugsme, tomēr pašlaik Latvijas ekonomika atdziest. Janvāra sākumā Latvijas Banka pārskatīja Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozes un samazināja tās līdz 2%.

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: