Skaidrītei vienmēr viss ir skaidrs. Un viņa darīs visu, lai arī jums viss būtu skaidrs!

Arhīvs
Janvāris, 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Žirinovskis: Baltijas valstis sevi nostāda riska zonā, līdz pat iznīcināšanai
Publicēts 22. jūnijā, 2016.
Latvija tiks iznīcināta, jo šeit tiek apspiestas krievu tiesības, tā intervijā LTV raidījumam "1:1" pauda Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis, kurš pazīstams ar saviem asajiem izteikumiem un naidpilno attieksmi pret Baltijas valstīm.

Intervijā Žirinovskis pauda pārliecību, ka ASV un Eiropa ir atbildīga par ģeopolitisko globālo saasinājumu, kāds šobrīd valda pasaulē, un Baltijas valstu okupācijas nekad nav bijis, jo Lietuva, Latvija un Igaunija nekad nav saņēmusi Krievijas Impērijas atļauju izstāties no tās sastāva.

Žirinovskis uzskata, ka Eiropas Savienības (ES) atbalsts Ukrainai ir maldinošs, jo Eiropa atbalstīja Hitleru līdz 1939.gada 1.septembrim.

"Sešus gadus fašistisku režīmu atbalstīja visa Eiropa. Un tālāk? Tālāk sākās Otrais pasaules karš un [Vāciju] pārstāja atbalstīt. Sašķēla Vāciju un pakāra galvenos vaininiekus. Tāpēc, ja Eiropa kaut ko atbalsta, tas nenozīmē, ka tas ir pareizi. ES veic noziegumu," saka Žirinovskis.

Viņš uzsvēra, ka Krima ir daļa no Krievijas: "Tā būs tāda mūžīgi mūžos, bet Donbasā mēs aizstāvēsim krievus. Krievu pasaule ir Krievijas galvenā nacionālā ideja līdz pat 21. gadsimta beigām. Aizstāvēt ar vienkāršiem līdzekļiem - politiskiem, morāliem, ekonomiskiem. Taču, ja pēkšņi sāksies fiziska vardarbība pret krieviem, tad mēs būsim spiesti īstenot arī citus pasākumus," sacīja Krievijas politiķis.

Viņš pauda pārliecību, ka pasaule ir parādā Krievijai un tai nav jāpilda saistības ar Rietumiem: "Mums, Krievijai, es paužu personīgo viedokli, ne pret vienu nav saistību. Pasaule ir mūsu parādnieks. Mēs devām brīvību Amerikai, aizstāvot to karā ar Angliju. Mēs Vāciju izglābām no pilnīgas iznīcināšanas. Mēs devām brīvību Baltijai, Somijai, Polijai. Mēs visiem devām brīvību. Tāpēc mēs. Mums. Mēs nevienam neesam parādā."

"Mūsdienās vajadzēja apvērsumu Ukrainā, lai notiktu sadursme ar Krieviju. Pēc tam, kad Krievija sāktu uzvarēt, NATO iejauktos, pirmām kārtām Vācija. Tas viss ir ilglaicīgs scenārijs, desmitgadēm uz priekšu. Tāpēc tas viss ir zināms. Mēs redzam gatavošanos karam. Bet jūs to nesaprotiet. Jūs nez kāpēc uztrauc Krima. Jūs par sevi padomājiet!" sacīja Žirinovskis.

"Jūs, latvieši mums kaut ko sakāt par Krimu, bet 25 gadus krievus neuzskatiet par pilsoņiem. Tā ir mežonība," pauda Žiranovskis.

Viņš uzskata, ka Latvijā ir vairāk cilvēktiesību pārkāpumu nekā Krievijā. "To visu var redzēt. Acīmredzami. Piemēram, cilvēku iznīcināšana Ukrainā. Jūs par to klusējiet. Vienkārši smieklīgi. Cilvēkus sadedzināja, bet Eiropa nemaz nereaģē. Paskatieties uz Eiropu! NATO iznīcināja Lībiju, bet jūs klusējiet. Tā taču ir mežonība. Lībiju iznīcināja. Valsti. Cik bojāgājušo? Irāka, Sīrija.."

Žirinovskis arī draud, ka gadījumā, ja pret krieviem tiks uzsākta kāda pretdarbība, tad Krievijai būs jāīsteno kādi pasākumi: "Ja pret viņiem sāksies vajāšanas, kādas represijas, attiecību skaidrošana ar spēku vai morāla apspiešana - aizliegums krieviskiem vārdiem, krievu valodai, protams, mums kaut kādi pasākumi būs jāīsteno. Ekonomiski, diplomātiski un tā tālāk, bet kara gadījumā ar NATO, protams, Baltija būs pirmā, kas nonāks smagā stāvoklī. Jo pie jums tur ir bāzes, NATO tanki, NATO bruņotie spēki ir izvietoti - desmitiem tūkstoši. Pagaidām maz, bet ir gan Latvijā, gan Igaunijā, Lietuvā."

Žirinovskis norādīja, ka Baltijas valstis sevi nostāda riska zonā, līdz pat iznīcināšanai. "Pilnīgai! Līdz ar to jums nebūtu jādomā par zaļajiem cilvēciņiem Austrumlatvijā. Jums būtu jādomā, ka liela konflikta gadījumā, kurā tiks izmantoti kodolieroči vai nu no NATO vai ASV puses, no Baltijas nekas pāri nepaliks. Vispār nekas. Saprotiet?"

"Šodien ir Latvija, ir Lietuva, Igaunija. Nekā nebūs. Pilnīgi. Neviena latvieša, neviena lietuvieša, neviena igauņa.
Jūs par to padomājiet! Tāpat kā rumāņi. Tagad tur izvietota pretraķešu sistēma. Mēs taču to iznīcināsim, jo tā ir vērsta pret mums. No Rumānijas nekas nepaliks. Izdedzināta zeme. To jūs dariet, ne mēs. Pie jums NATO karaspēks tuvojas robežai, Rumānijā un Polijā ir pretraķešu sistēmas. Un kas tālāk?"

Tāpat Žirinovskis turpina teikt, ka NATO gatavojas karam pret Krieviju, un tieši tāpēc Krievija ir gatava dot prettriecienu un tādēļ Latvija būs jāiznīcina pilnībā.

"Jūs ziniet, ka no Baltijas bumbvedējs ar kodolbumbām var aizlidot līdz Sanktpēterburgai četrās minūtēs, līdz Maskavai 15 minūtēs. Vai tad mēs to pacietīsim? 15 minūtēs un jūs un NATO bombardēs Maskavu no NATO lidlaukiem Latvijā! Neko, nekad nepieļausim!" kategorisks bija politiķis.

"Vēl pirms tiks pieņemts lēmums pacelt lidmašīnas gaisā Maskavas virzienā, mēs iznīcināsim visu Latviju. Nekas pāri nepaliks. Krāteris! Dūmojošs krāteris! Neviena lidmašīna nepacelsies Maskavas virzienā! Tas pats Igaunijā, tas pats Lietuvā. Arī Rumānijā un Polijā. Visur, kur tiks nolemts sarīkot uzbrukumu Krievijai. Šīs valstis tiks pilnībā iznīcinātas. Gribat dzīvot? Gribat dzīvot? Aizvāciet NATO spēkus!" paziņoja politiķis.

Runājot par Latvijas okupāciju, Žirinovskis uzsver, ka Latvija nekad nav pastāvējusi kā valsts, jo tā Krievijai pienākusies kā «trofeja» no Zviedrijas, un tieši tādēļ 1918.gadā Latvijai nav bijušas tiesības pasludināt neatkarību, jo netika saņemta atļauja no cara un Padomju varas.

"Latvija mums pienācās, Lietuva, Latvija, Igaunija 1721.gadā pēc Neištates miera. Jūs bijāt daļa no zviedru impērijas. Mēs sagrāvām zviedrus, un zviedri bija dikti sarūgtināti, un Pēteris Pirmais vēl iedeva viņiem naudu. Pēc līguma šīs zemes pienācās mums, jo, vēl pirms tās sagrāba Zviedrija, tur arī dzīvoja krievi. Mēs nekad neuzbrūkam. Nosauciet man dienu, kad Krievija būtu okupējusi kādu valsti! Vai būtu kādam pieteikusi karu. Nosauciet man šādu faktu Eiropas vēsturē! Nosauciet - kad! Napoleons pats pie mums atnāca. Hitlers pats atnāca. Kārlis Divpadsmitais pats atnāca. Poļi. Viņi arī atnāca... [1940.gada notikumi ir saistīti ar to, ka] jūs nelikumīgi izstājāties. No kurienes jūs izstājāties? Kurš jums deva tiesības izstāties? Kur lēmums, ka mēs jums piešķiram neatkarību? Jūsu nebija. Jūs bijāt Baltijas guberņa. Jūsu nebija - Latvija, Lietuva, Igaunija. Jūs paši patvaļīgi pasludinājāt neatkarību, un Amerika jūs ilgi neatzina. Amerikāņu prezidents teica, ka tā neies cauri. Kaut kāda pilsoņu grupa izlēmusi pasludināt neatkarību, bet tā ir Krievijas impērijas teritorija," paziņoja Žirinovskis. "Mēs nekad neesam uzbrukuši Baltijai un nekad to neesam okupējuši. Galu galā jūs dabūjāt 1991.gadu."

Foto: Vladimir Varfolomeev/https://www.flickr.com/photos/varfolomeev//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: